Bukovské vrchy a 28. říjen: tentokrát na východ / 28th October – East to Bukovské vrchy

Okolo 28.10. se ustálila tradice výletu do Roháčů, případně jiných slovenských hor. Tatry letos nabízely čerstvou sněhovou nadílku, nakonec jsme dali přednost nižším polohám a z archivu zatím nenavštívených míst jsme vylovili úplný východ Slovenska – okolo hraničního trojmezí mezi Slovenskem, Polskem a Ukrajinou.

DSC03745
Continue reading

Sníh, sníh, sníh aneb Silvestr 2009 v Cairngorms

Po Vánocích v Čechách jsme na závěr roku tradičně vyrazili do Skotska. Předpověď počasí vypadala nadějně, dokonce slibovali i trochu sněhu. Optimisticky jsme tedy vytáhli skialpové lyže z kouta zpoza boileru, oprášili pásy schované pod nánosy skoro dvouletého prachu a nadšeně začali balit. To jsme ještě netušili, co nás čeká.

IMG_5101

Ve Skotsku opravdu nasněžilo nevídané množství, akorát že původně slibovaná pauza ve sněhových přívalech se téměř nekonala. Do Aviemore v NP Cairngorms jsme dojeli bez potíží. I náš oblíbený kemp fungoval a nebyli jsme jediní, kdo si vybíral místo na stan pod místními zasněženými borovicemi.

Continue reading

Prosincový Wales s MMC

Tomáš si užíval jižanské klima na konferenci v Barceloně, já si naopak vyrazila užít první sníh na welšských kopcích. Z původně plánované dámské jízdy pouze ve společnosti kamarádky Kate se nakonec vyklubala procházka zasloužilých členů místního horolezeckého spolku Merseyside Mountaineering Club (MMC). Vyrazili jsme na opačnou stranu údolí naproti Tryfanu, směrem k přehradám Llugwy a Llyn Cowlyd a kopci Pen yr Helgi Du.

image

Příjemná společnost, welšsky proměnlivé počasí (silný vítr a tu a tam i pěkné výhledy), všechno zakončeno dobrým kafem a cukrovím v místní hospodě u hřejícího krbu – není na co si stěžovat ;-) .

Další fotky v galerii.

December Wales with MMC

While Tomas was enjoying mild southern weather on a conference trip to Barcelona, I decided to enjoy the first now on Welsh hills. We originally planned to get out with Kate only but part of core Merseyside Mountaineering Club (MMC) members who wanted to escape from pre-Christmas frenzy joined in too. So a quick walk up to Llugwy Reservoir, Pen yr Helgi Du and down to Llyn Cowlyd was the plan.

Good company, Welsh weather (which included a few superb views and lots of very strong winds), all topped up with excellent coffee and sweets by a nicely warm fireplace in a nearby pub – nothing to complain about ;-) .

More photos here.

Velikonoce 2009 – (opět) Glen Etive

Kopce okolo skotského Glen Etive se nám líbily už na Silvestra, kdy jsme na ně koukali z vrcholků v sousedním a o mnoho známějším Glen Coe. Takže se sice mírně opakujeme, ale vrátili jsme se do stejných míst i na letošní Velikonoce. Kolíky na tábořišti u King’s Arms v Glen Coe nešly na Silvestra zabodnout, jak to bylo zmrzlé. Teď pro změnu v rozčvachtaném bahně odmítaly držet – stejně šlo jen o jednu noc, hned potom jsme vyrazili do vlastního Glen Etive.

IMG_6146

Continue reading

Dobytí Tryfanu

Návštěva s námi zůstala i po zbytek dalšího týdne, kdy jsme se rozhodli strávit pár dnů v chatě místního horolezeckého oddílu přímo pod Snowdon. Předpověď ale stále nebyla nic moc – lézt na Snowdon v totální mlze po namrzlé suti neznělo vůbec atraktivně a tak jsme se rozhodli pro Tryfan, který je přece jen o něco nižší a vypadalo to, že si k sobě nepřitáhl tolik mraků.

IMG_4626

Continue reading