Něco o nás

Pokud se ptáte, co zač autoři tohoto blogu, tady je něco málo o nás.
Oba nás baví trávit co nejvíc času ve volné přírodě, nejlépe v horách, ale vezmeme za vděk i zajímavým terénem v nižších polohách, tam se potom většinou pohybujeme na horském kole. Když teče voda, rádi se svezeme i na pěkné řece či potoku, když napadne sníh, naše lyže (běžky, skialpy, sjezdovky – vyberte si) málokdy zahálejí doma. Od jara 2007 fungujeme v Británii, která nás nepřestává překvapovat, takže je stále co komentovat. Tomáše na ostrovy zavála jeho vědecká kariéra a živí ho výzkum obezity na University of Liverpool, Hanka tady pracuje jako programová manažerka. Většina našeho sportovního vybavení se přestěhovala s námi. Už jsme si skoro říkali, že předchozí seznam outdoorových aktivit by nám mohl pomalu stačit, ale nakonec jsme neodolali dalšímu pokušení – mořským kajakům. A protože informací česky na téma kajaky na moři mnoho neexistuje, rádi bychom přispěli naší troškou do mlýna i na toto téma.

Postupem času v nás asi vykrystalizovala potřeba mírného exhibicionismu a taktéž snaha si trošku zjednodušit život. Rádi bychom se v tomto prostoru dělili o některé zážitky, které jsme zatím střádali a publikovali v rámci JNews. Zároveň doufáme, že najdeme i čas sepsat již dlouho slibované detailnější komentáře o některých aspektech ježdění na mořských kajacích atd. Jednoduše řečeno, nápadů je hodně a kdo to má stačit psát, že ano? JNews možná přežijí i nadále, ale usoudili jsme, že informace je přece jen zdravější dávkovat po menších soustech. Proto experimentálně zakládáme následující blog a sami jsme zvědaví, jak se bude dál vyvíjet.

Pro pobavení pro znalce je ještě potřeba dodat, že domluvit se na společném dostatečně neutrálním jménu (blogu – samozřejmě!) nám samo o sobě trvalo víc než týden. Když už se zrodila nějaká myšlenka, kterou netorpédoval ani jeden z nás, ukázalo se, že daný blog je už dávno obsazený někým jiným. Nakonec se ale všeobecně přijatelný kompromis našel a tady ho máte.

Pokud by se někdo chtěl ptát, proč jsme se usadili zrovna na WordPressu, tak hlavním důvodem je jeho volná dostupnost pro použití na vlastních webech. Do budoucna bychom rádi obsah překlopili na blog běžící na původních stránkách mracek.me.uk a doufáme, že takto se to podaří o něco snáze. Na původní doméně i nadále ponecháme fotogalerie, jen je budeme linkovat přímo odsud a asi nebudeme udržovat rozcestník na úvodní stránce. Dost přemýšlíme, v jakém formátu galerie prezentovat – nám se docela líbí různé flash prohlížeče, ať již doposud používaný “banán” nebo “SlideShowPro” se kterým jsme si začali hrát teď. Výhoda pro nás je zřejmá – fotky jsou o něco hůře vykradatelné náhodnými návštěvníky. Z druhé strany mezi vámi existuje alespoň jeden vášnivý odpůrce banánů, který na ohnilé šlupky nadává, kudy chodí. Rádi bychom proto slyšeli názor mlčící většiny – vadí vám flash a měli byste raději galerie v html nebo snášíte současný stav?

A pokud se ptáte, co znamená OSTRACON…

One thought on “Něco o nás

Leave a Reply

Your email address will not be published.