JNews 3

Naši milí přátelé za mořem,

máte před sebou další číslo našeho občasníku z Játrobazénu. Už z oslovení vidíte, že se snažíme dívat se na svět z britské ostrovní perspektivy, ale pořád se nám to nějak úplně nedaří. Takže zahajujeme osvědčenou strategií aspoň pár dobrých zpráv pro začátek.

Zpráva číslo jedna: dneska nepršelo, ale sněžilo. První verze tohoto textu vzniká 6.dubna 2008 a nekecáme. Prostě nám tu dneska odpoledne dokonale chumelilo. Začalo už včera večer, hmotné důkazy budou k vidění na webu. Dokonce ráno padl návrh vytáhnout do parku před oknem lyže a podniknout zcela jistě historicky první skialpinistický výstup na Everton Hill, ale jsme měkkoni a nakonec jsme akorát koukali z okna, jak svah zase nabírá zpátky zdravě zelenou barvu, jak se sluší na řádný anglický trávník.

Continue reading

JNews 2

Vážení a milí,

po odmlce se hlásí další Játrobazén News.

Časová prodleva je možná delší, než jsme měli původně v úmyslu, ono to tak většinou bývá. Tak trochu jsme čekali, že se konečně nashromáždí něco pěkného a optimistického, o čem napsat – a věřte, že se opravdu snažíme. Ale nějak se to úplně nepodařilo. Takže se dopředu omlouváme, ale taková je realita. No, ať to nezní tak pesimisticky hned od začátku, suma sumárum jsme tu měli docela hezký podzim. Někomu to může přijít jako nepodstatná zpráva, ale věřte, že v kontextu severní Anglie je to věc zatraceně významná a zaznamenáníhodná. Z dalších pozitiv: objevili jsme další zdroj polského skorochleba, polohrubé mouky, neslaného másla a moučkového cukru. Ať žijí drobné radosti – ale ve srovnání s některými čtenáři JNews v dalekém zámoří na Ostrově kandidující mumie, se tu máme jako ta zvířata, co je muslimové nejí, v žitě. Také jsme aspoň o víkendech pilně pokračovali v průzkumu okolí a rozšiřovali podklady pro naší CK, část výsledků máte k nahlédnutí na webu, některé cyklotrasy jsou obzvlášť vypečené.

Continue reading

JNews 1

Vážení, milí, i obojí zároveň!

Oproti všem Vašim spekulacím a nadějím, jsme stále naživu, v zásadě spokojení a konečně oficiálně zdravíme z Liverpoolu aneb Játrobazénu, jak jsme tento flek na mapě překřtili.

Někteří z Vás možná kroutili hlavou, proč že jsme to proboha jezdili dvakrát za sebou do Ekvádoru. Přece trénovat na Játrobazén! Počty drog, zbraní, feťáků, žebráků, zlodějů atd. se od ekvádorského Quita moc neliší, chodníky, veřejnou dopravu a hospody tam mají skoro lepší a počasí určitě taky. Ale jinak je to opravdu dost podobné. Možná až na přístup policajtů – v Quitu se snaží se živly zatočit. Tady si naopak akorát občas uspořádají spektakulární noční honičku vrtulníkem nad rozpadlými doky, v místních novinách rádi sčítají, kolik týdnů, měsíců či let nafasovalo v součtu obyvatelstvo čtvrti Everton za drogové delikty za poslední měsíc, ale ten zmrzlinář, co objíždí třikrát za den okolo a ze své dodávky prodává spoustu jiného “zboží” než jen zmrzlinu, objíždí vesele dál a denně tu pod policejním dohledem vyhrává svoje trtalalala z repráku (něco jako Family Frost), všichni to o němvědí a pořád ho ne a ne sebrat.

Continue reading