Dobytí Tryfanu

Návštěva s námi zůstala i po zbytek dalšího týdne, kdy jsme se rozhodli strávit pár dnů v chatě místního horolezeckého oddílu přímo pod Snowdon. Předpověď ale stále nebyla nic moc – lézt na Snowdon v totální mlze po namrzlé suti neznělo vůbec atraktivně a tak jsme se rozhodli pro Tryfan, který je přece jen o něco nižší a vypadalo to, že si k sobě nepřitáhl tolik mraků.

IMG_4626

Nahoru jsme se rozhodli vylézt místním nejpopulárnějším „scramblem“ North Ridge. Pokud si slovo „scramble“ spojujete spíš s míchanými vajíčky, nejste v případě Tryfanu až tak daleko od pravdy. Byli jsme tam už loni, takže jsme tušili, že nás opět čeká veliká hromada kamení. Skoro přesně 1000 metrů vysoká hromada šutrů bez ladu a skladu, asi jako když si někdo zamíchá ty vajíčka na pánvi. No a „scramble“ znamená se tím zmatkem vyplazit nahoru. Naštěstí neplatila varování, že nad 700m n.m. bude led a bez maček se člověk nehne, sice jsme je nesli s sebou, ale většinu cesty se dalo pokračovat po skoro suchém kamení. Vrchol je známý dvěma balvany (jmenují se Adam a Eva), mezi kterými odvážnější zkouší přeskočit sem tam – to si nakonec všichni členové naší výpravy odpustili. Takže tak…

Obrázků bylo díky počasí poskromnu, takže je najdete v galerii přilepené k výletu do dolů v Blaenau Ffestiniog (viz následující příspěvek).

IMG_4619

A scramble up to Tryfan – this huge (almost 1000 metres high) pile of rocks – or scrambled eggs? Luckily we did not have to use our crampons, there was hardly any ice left and even the very top was still reasonably dry. None of our company dared to jump between the two rocks on the summit (Adam and Eve) and that was it.

Due to the typical Welsh weather we did not manage to take decent number of pictures to justify for a separate gallery. However, for those interested a few can be seen attached to the gallery covering our visit Blaenau Ffestiniog mines.

0 thoughts on “Dobytí Tryfanu

  1. Pingback: Cneifion Arete Scramble « Ostracon

Leave a Reply

Your email address will not be published.