Great Orme’s Head

Tak nám do Anglie dorazilo babí léto, paní Müllerová. Jenže my jsme celou sobotu proseděli na kurzu VHF, abychom si konečně mohli legalizovat vlastnictví námořní vysílačky. Ale v neděli jsme neodolali a vyrazili alespoň na chvíli na kajaky.

orme1  

Great Orme je asi nejbližší místo z Liverpoolu, kde stojí zato pádlovat a tak jsme vyrazili tam. Docela hodně jsme okolo Ormů (jsou totiž dva – velký a malý) pádlovali vloni v létě, ale od té doby jsme tam už skoro přesně rok nebyli. Moře bylo vcelku klidné, počasí, poté, co se rozplynula ranní mlha, takřka ukázkové, prostě ideální den na to nikam nespěchat a jen tak si užívat pádlování.

orme4

Cestou jsme se srazili se Stevem Hillem z našeho oddílu, který tu se synem rybařil z kajaku, ale prý moc nebraly – za celý den vytáhli jen jednu makrelu ;-). Zato jsme si poslechli trochu té rybářské latiny o tom, jak velkou rybu ulovili před pár týdny a jak při tom potkali velrybu kousek od břehu. Inu rybáři jsou všude na světě stejní.

orme2

English summary:

Just a wee Sunday paddle round Great Orme’s head. But as we have not paddled here for almost one year it was quite pleasant to return to this area of beautiful cliffs close to Liverpool.

orme3

Sea was calm and weather really excellent once the morning mist cleared. We met Steve from our club fishing with his son from a kayak. Though they seemed to be enjoying themselves, their catch was far from ideal (I think they ended up with one mackerel). 

orme20090913_small

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.