Slovo úvodem…

Vážení přátelé,

jak vidíte, hluboce jsme se nad sebou zamysleli, šli jsme do sebe a toto je výsledek. Budeme-li přesnější, spíše začátek výsledku.

Postupem času v nás asi vykrystalizovala potřeba mírného exhibicionismu a taktéž snaha si trošku zjednodušit život. Rádi bychom se v tomto prostoru dělili o některé zážitky, které jsme zatím střádali a publikovali v rámci JNews. Zároveň doufáme, že najdeme i čas sepsat již dlouho slibované detailnější komentáře o některých aspektech ježdění na mořských kajacích atd. Jednoduše řečeno, nápadů je hodně a kdo to má stačit psát, že ano? JNews možná přežijí i nadále, ale usoudili jsme, že informace je přece jen zdravější dávkovat po menších soustech. Proto experimentálně zakládáme následující blog a sami jsme zvědaví, jak se bude dál vyvíjet.

Pro pobavení pro znalce je ještě potřeba dodat, že domluvit se na společném dostatečně neutrálním jménu (blogu – samozřejmě!) nám samo o sobě trvalo víc než týden. Když už se zrodila nějaká myšlenka, kterou netorpédoval ani jeden z nás, ukázalo se, že daný blog je už dávno obsazený někým jiným. Nakonec se ale všeobecně přijatelný kompromis našel a tady ho máte.

Pokud by se někdo chtěl ptát, proč jsme se usadili zrovna na WordPressu, tak hlavním důvodem je jeho volná dostupnost pro použití na vlastních webech. Do budoucna bychom rádi obsah překlopili na blog běžící na původních stránkách mracek.me.uk a doufáme, že takto se to podaří o něco snáze. Na původní doméně i nadále ponecháme fotogalerie, jen je budeme linkovat přímo odsud a asi nebudeme udržovat rozcestník na úvodní stránce. Dost přemýšlíme, v jakém formátu galerie prezentovat – nám se docela líbí různé flash prohlížeče, ať již doposud používaný “banán” nebo “SlideShowPro” se kterým jsme si začali hrát teď. Výhoda pro nás je zřejmá – fotky jsou o něco hůře vykradatelné náhodnými návštěvníky. Z druhé strany mezi vámi existuje alespoň jeden vášnivý odpůrce banánů, který na ohnilé šlupky nadává, kudy chodí. Rádi bychom proto slyšeli názor mlčící většiny – vadí vám flash a měli byste raději galerie v html nebo snášíte současný stav?

A pokud se ptáte, co znamená OSTRACON…

Leave a Reply

Your email address will not be published.