About

Pokud se ptáte, co zač autoři tohoto blogu, tady je něco málo o nás.
Oba nás baví trávit co nejvíc času ve volné přírodě, nejlépe v horách, ale vezmeme za vděk i zajímavým terénem v nižších polohách, tam se potom většinou pohybujeme na horském kole. Když teče voda, rádi se svezeme i na pěkné řece či potoku, když napadne sníh, naše lyže (běžky, skialpy, sjezdovky – vyberte si) málokdy zahálejí doma. Od jara 2007 fungujeme v Británii, která nás nepřestává překvapovat, takže je stále co komentovat. Tomáše na ostrovy zavála jeho vědecká kariéra a živí ho výzkum obezity na University of Liverpool, Hanka tady pracuje jako programová manažerka. Většina našeho sportovního vybavení se přestěhovala s námi. Už jsme si skoro říkali, že předchozí seznam outdoorových aktivit by nám mohl pomalu stačit, ale nakonec jsme neodolali dalšímu pokušení – mořským kajakům. A protože informací česky na téma kajaky na moři mnoho neexistuje, rádi bychom přispěli naší troškou do mlýna i na toto téma.

Postupem času v nás asi vykrystalizovala potřeba mírného exhibicionismu a taktéž snaha si trošku zjednodušit život. Rádi bychom se v tomto prostoru dělili o některé zážitky, které jsme zatím střádali a publikovali v rámci JNews. Zároveň doufáme, že najdeme i čas sepsat již dlouho slibované detailnější komentáře o některých aspektech ježdění na mořských kajacích atd. Jednoduše řečeno, nápadů je hodně a kdo to má stačit psát, že ano? JNews možná přežijí i nadále, ale usoudili jsme, že informace je přece jen zdravější dávkovat po menších soustech. Proto experimentálně zakládáme následující blog a sami jsme zvědaví, jak se bude dál vyvíjet.

Pro pobavení pro znalce je ještě potřeba dodat, že domluvit se na společném dostatečně neutrálním jménu (blogu – samozřejmě!) nám samo o sobě trvalo víc než týden. Když už se zrodila nějaká myšlenka, kterou netorpédoval ani jeden z nás, ukázalo se, že daný blog je už dávno obsazený někým jiným. Nakonec se ale všeobecně přijatelný kompromis našel a tady ho máte.

Nejprve jsme tento blog provozovali na wordpress.com, ale již od začátku s myšlenkou, že jej jednou překlopíme na vlastní doménu. Nakonec jsme si tento přechod víceméně nadělili pod stromeček a od ledna 2010 běžíme na “vlastním”, tedy http://www.ostracon.cz. Pod ostracon.cz také postupně převádíme naši galerii z http://mracek.me.uk, ale v tomto procesu panuje neustále lehký chaos a linky leckdy odkazují ještě na původní stránky. Ale slibujeme, že postupem času problémy vyřešíme. Dost přemýšlíme, v jakém formátu galerie prezentovat – nám se docela líbí různé flash prohlížeče, ať již doposud používaný “banán” nebo “SlideShowPro” se kterým jsme si začali hrát teď. Výhoda pro nás je zřejmá – fotky jsou o něco hůře vykradatelné náhodnými návštěvníky. Z druhé strany mezi vámi existuje alespoň jeden vášnivý odpůrce banánů, který na ohnilé šlupky nadává, kudy chodí. Rádi bychom proto slyšeli názor mlčící většiny – vadí vám flash a měli byste raději galerie v html nebo snášíte současný stav?

A pokud se ptáte, co znamená OSTRACON…

Leave a Reply

Your email address will not be published.