Sobotní Helwellyn

Po sněhu v Liverpoolu ani památka a předpověď počasí pro welšskou Snowdon dost mizerná. Ale abychom si ještě užili letošní překvapivě dobré zimní podmínky, vyrazili jsme jen kousek na sever do Lake Districtu. Odpustili jsme si Scaffell Pike, který je sice nejvyšší, ale tudíž také nejnavštěvovanější. Navíc jsme tam v létě byli. Volba padla na Helwellyn (950 m n.m.), kam jsme si sice před časem v létě také vylezli, ale tak nějak nás oslovil víc.

Continue reading

Sněhová nadílka

Již to proběhlo i českým tiskem, takže si nemůžeme dělat nárok na exkluzivní zpravodajství, nicméně i tak nelze odolat. Neuvěřitelné se totiž stalo skutkem a v Anglii nám sněží. Ještě neuvěřitelnější ale je, jaký chaos dovede pár centimetrů sněhu způsobit – jeden den sněhové kalamity spočítali na 3 miliardy liber. Je ale třeba vzít v úvahu skutečnost, že tato částka zahrnuje i sendviče, které si londýnští businessmani nekoupili k obědu poté, co museli zůstat celý den sedět doma atd.

Continue reading

Kalendáře 2009

Pro ty z vás, kteří by chtěli mít některý z našich kalendářů a nedostalo se jim vytištěného exempláře, a stejně tak pro ty, kteří kalendář sice dostali, ale touží po jiném tématu, plníme slib z vánoční besídky a dáváme je ke stažení na web. Kalendáře jsou v celkem použitelné kvalitě ve formátu pdf, průměrná velikost souboru činí 5 MB, akorát černobílý nám nějak nabobtnal a počítejte s 10 MB dat ke stažení. Najde=li se mezi vámi obzvláštní perfekcionista, který bude toužit po vyšší kvalitě fotek, nezbude mu, než nás kontaktovat a domluvit si nějaký off-line způsob předání. Už takhle máme pocit, že dáváme na net až zbytečně dobré fotky ;-).